Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

21. 12. 2010 - Informace o průběhu zimní údržby

a odklízení sněhových barier v Jílovém

Vážení občané města Jílového a přilehlých částí,

chtěl bych Vám touto cestou podat několik informací o zimní údržbě a o sněhové kalamitě, která tento region postihla v minulých dnech.
Prakticky od 29. 11. 2010 začalo sněžit a denní příděly sněhové nadílky se pohybovaly od 4 cm do 10 cm, což se dalo běžným plužením a případným posypem dobře zvládnout. Naplno se zima projevila ve dnech 13. 12. 2010 v odpoledních hodinách a sněžení ustalo až dne 15. 12. 2010 v odpoledních hodinách. Za tuto dobu na místní komunikace a chodníky napadalo 45 – 50 cm sněhu v Jílovém a 65 – 75 cm sněhu na Sněžníku. Na Sněžníku došlo vlivem tvorby sněhových jazyků a závějí k znepřístupnění příjezdu k Horizontu a znemožnění průjezdu od hotelu Sněžník až ke Hřebenové boudě a tím i do dalších lokalit v okolí Hraniční boudy.V následujících dnech připadlo dalších 10 – 15 cm sněhu.
Tímto sněhovým přívalem, který byl postupně odhrnován do stran místních komunikací a chodníků, byly vytvořeny sněhové bariery, bránící dalšímu odhrnování. Nepříjemným průvodním jevem při provádění zimní údržby nejen v ranních, ale i odpoledních hodinách je zaparkování některých vozidel v rozporu se zákonem, která svým umístěním brání volnému průjezdu nejen čistící techniky, ale i vozidlům integrovaného záchranného systému a ostatním spoluobčanům. Apeloval bych tímto na řidiče, kteří takto auta parkují a vyzývám je k větší ohleduplnosti.
Od 22. 12. 2010 bude zahájen postupný odvoz sněhových barier prakticky ve všech lokalitách města tak, aby byly místní komunikace opět rozšířeny na původní šířku.
Závěrem chci občany Jílového ubezpečit, že pracovníci místního hospodářství dělají vše, co je v jejich možnostech a silách pro provedení zimní údržby a děkuji za pochopení a spolupráci všem občanům Jílového.

Jílové dne 21. 12. 2010

 

Jan Světlečný

Vedoucí odboru MH

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit