Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

23. 8. 2019 - Varování ČHMÚ – SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Zpráva: č. 000308 Platnost: od 25.8.2019 (12:00) do 26.8.2019 (24:00)

Meteorologická situace: V sobotu (24. 8.) pronikne na naše území teplý, vlhký a instabilní vzduch od jihu, který zde bude setrvávat až do začátku příštího týdne. Proto se budou, zejména v odpoledních hodinách vytvářet lokální bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm. Jejich výskyt se očekává v sobotu pouze v jižní polovině ČR a jen velmi lokálně. V neděli a v pondělí se silné bouřky mohou ojediněle vytvářet i v severní polovině území. V rámci ČR by se přívalové srážky neměly vyskytnout na více než 30 % území.

Popis: Očekává se zejména v odpoledních hodinách ojedinělý výskyt silných bouřek, lokálně s úhrny kolem 40 mm.

Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit