Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

25. 6. 2019 - Varování ČHMÚ – VYSOKÉ TEPLOTY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Zpráva č. 000230

Meteorologická situace: Tato výstraha upravuje územní platnost velmi vysokých teplot ve středu (26. 6.) a rozšiřuje územní platnost vysokých teplot ve čtvrtek (27. 6.). V úterý (25. 6.) a ve středu bude na naše území zesilovat příliv suchého a velmi teplého vzduchu od jihu až jihozápadu. Ve čtvrtek přejde přes ČR k jihovýchodu studená fronta. Vzhledem ke slunečnému počasí budou odpolední teploty v nižších a středních polohách vystupovat v úterý na 29 až 33 °C. Ve středu vystoupí teploty hlavně v Čechách a na jižní Moravě na 33 až 37 °C. Ve čtvrtek bude nejtepleji na jihu a jihovýchodě území, kde se ještě očekávají maximální teploty až 33 °C.

Popis: Odpolední teploty vystoupí na 30 až 34 °C

Doporučení: Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit