Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

11. 2. 2019 - Výstražná informace ČHMÚ - SILNÝ VÍTR a NÁLEDÍ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2019/29

Tato výstraha upřesňuje regionalizaci pro silný vítr a doplňuje výstrahu o náledí pro západ a severozápad Čech.

Mezi tlakovou níží nad Baltským mořem a postupně severovýchodní Evropou a tlakovou výší nad západní Evropou k nám bude proudit studený vzduch od severu.

V pondělí (11.2.) večer a v noci na úterý (12.2.) budou na západě a severozápadě Čech povrchy po předchozích srážkách mokré a teplota bude klesat pod nulu, může se tedy místy tvořit náledí. Jinde se bude tvořit jen ojediněle.

Západní, postupně severozápadní vítr bude dosahovat v nárazech rychlosti místy až 20 m/s (70 km/h), hlavně na Českomoravské vrchodině, ve Slezsku a místy na jižní Moravě. Na hřebenech hor bude vítr v nárazech dosahovat až 30 m/s (110 km/h). Během období může vítr přechodně slábnout. Na horách se budou místy tvořit sněhové jazyky.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám. Doporučení ke zmírnění následků silného větru:

Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

Při řízení auta jet maximálně opatrně. Sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit