Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

10. 2. 2019 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2019/28

Tato výstraha doplňuje již platnou výstrahu o silný vítr, který se bude vyskytovat během pondělí (11.2) a v noci na úterý na většině území Moravy a Slezska a v Pardubickém kraji.

V prohlubující se brázdě nízkého tlaku vzduchu bude během dnešního dne (10.2.) postupovat přes střední Evropu k východu frontální systém. Za studenou frontou k nám začne v noci na pondělí (11.2.) po zadní straně brázdy nízkého tlaku vzduchu proudit studený vzduch od severozápadu.

Během dnešního poledne (10.2.) nejdříve na východě a severovýchodě území a k večeru i v západní polovině Čech začne foukat čerstvý jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 6 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h) a později odpoledne a večer se bude měnit na jihozápadní a na východě částečně zeslábne. Vítr v Čechách během pondělního dopoledne přechodně zeslábne, naopak na Moravě a ve Slezsku bude odpoledne zesilovat severozápadní vítr a nárazy v noci na úterý (12.2.) opět dosáhnou místy 65 km/h. V Krušných horách a na horách na severu Čech vítr bude slábnout až během úterního dopoledne.

Doporučení ke zmírnění následků silného větru:

Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

Při řízení auta jet maximálně opatrně. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit