Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

15. 1. 2019 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2019/12

Tato výstraha nahrazuje rušenou výstrahu, upřesňuje územní a časovou platnost silného větru a přidává varování před novou sněhovou pokrývkou.

Po zadní straně tlakové níže nad Pobaltím k nám bude zpočátku proudit studený vzduch od severozápadu. Od západu začne přes naše území postupovat teplá fronta.

Během úterý 15. 1. bude na většině území nadále foukat čerstvý západní až severozápadní vítr 6 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h). Během večera a noci na středu 16. 1. bude vítr postupně slábnout.

Na Frýdecko-Místecku očekáváme během úterního odpoledne a večera a noci na středu 16. 1. vydatné sněžení, do středečního rána napadne 5 až 15 cm, na hřebenech Beskyd kolem 25 cm nového sněhu.

Doporučení ke zmírnění následků silného větru:

Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit stavební jeřáby apod.

Při řízení auta jet maximálně opatrně. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz) a dodržovat jejich pokyny.

V případě mokrého sněhu dochází i ke škodám na lesním porostu a polomům.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit