Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

21. 12. 2018 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2018/122

 V zesilujícím západním proudění přejde přes naše území frontální systém. Bude doprovázen zejména v severovýchodní polovině ČR přechodně silným sněžením, které bude přecházet do deště, ojediněle i mrznoucího s tvorbou ledovky. Na Šumavě se očekávají v pátek (21.12.) a v sobotu (22. 12.) vydatnější dešťové srážky a tání sněhu, které zde způsobí vzestupy hladin menších toků. V noci z pátku na sobotu očekáváme, že dojde v povodí horní Otavy, Blanice a Vltavy nad VD Lipno k dosažení 1. SPA. V sobotu během dne by horní úseky toků měly už klesat. V pátek bude zesilovat jižní až jihozápadní vítr na čerstvý, místy se vyskytnou nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (kolem 90 km/h).
 
Dopady a doporučení:

Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.
Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit