Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

25. 10. 2018 - Upozornění města Jílové

Město Jílové upozorňuje všechny své občany, ale i návštěvníky města Jílové, že město Děčín vyhlásilo Nařízením Statutárního města Děčín č. 5/2018 dočasné vyloučení vstupu do lesů ve vlastnictví státu.

Nařízení platí v podstatě pro všechny státní lesy v okolí Děčína a lesy národního parku České Švýcarsko. Důvodem je zvýšené nebezpečí vzniku lesních požárů v důsledku dlouhotrvajícího sucha,   ochrana majetku vlastníka lesa a životů a zdraví návštěvníků lesa.

 

Zákaz vstupu do státních lesů je účinný  od 24.10.2018 a platí do pátku 30. listopadu  2018.

 

Zákaz vstupu do státních lesů se vztahuje i na turisticky značené cesty:  pěší stezky, cyklostezky a stezky pro koně s výjimkou pro turisticky značené cesty (pěší stezky, cyklostezky a stezky pro koně) v Národním parku České Švýcarsko.

 

Lesy ČR, s.p., zajistí vyvěšení informace o vyloučení vstupu v blízkosti jinak intenzivně využívaných přístupových lesních cest, stezek a pěšin.

 

Bližší informace ohledně Nařízení statutárního města Děčín č. 5/2018 naleznete na úřední desce magistrátu Děčín, na úřední desce města Jílové.

 

Úřední deska města Jílové: http://www.mujilove.cz/cms/user_uredni_deska/0837.pdf

Úřední deska města Děčín: http://www.mmdecin.cz/urad-on-line/uredni-deska

 

 

Jílové 25.10.2018

Pavel Mošner

velitel JSDHO Jílové-Modrá

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit