Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

15. 11. 2010 - Vypínání analogového zemského vysílání ČT

Analogové převaděče ČT1 i ČT2 Modrá (36. a 44. kanál) měly být vypnuté již na konci srpna 2010. Česká televize však nechtěla přidělávat obyvatelům povodněmi postižených oblastí starosti s přechodem na digitální příjem v době, kdy se potýkali s mnoha závažnými potížemi.

Proto ČT v zasažených obcích zajistila prodloužení provozu svých analogových vysílačů malého výkonu. Aktuálně byl stanoven nový termín jejich vypnutí, a to na pondělí 31. ledna 2011. Diváci mají nyní téměř čtvrt roku na to, aby si zajistili digitální příjem.

Vysílání zmíněných analogových převaděčů před vypnutím není z technických důvodů označené piktogramem ani textovou lištou. Lidé musí sami ověřit, zda-li přijímají dané signály, a to podle kanálů naladěných v televizním přijímači.

Pokrytí digitálním zemským vysíláním České televize – multiplexem veřejné služby se všemi čtyřmi programy ČT – v územní oblasti Ústí nad Labem, kam Vaše město patří, zajišťují vysílače velkého výkonu Ústí nad Labem – Buková hora (33. kanál) a Chomutov – Jedlová hora (33. kanál). Příjem programů ČT v lokalitách s neuspokojivou intenzitou/kvalitou signálu zemského digitálního vysílání v současnosti zajišťuje také satelitní digitální vysílání – kdekoliv v České republice je možné bezplatně přijímat vysílání všech čtyř programů České televize z družice Astra 3A, respektive distribuci ČT HD z družice Astra 3B (pozice 23,5° východně, platformy CS Link a SkyLink).

Více informací o digitalizaci České televize diváci získají ve zpravodajství ČT, v teletextu ČT1 od strany 650, na stránkách internetového speciálu www.digict.cz i v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně od 7:30 do 20:00 hodin).

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit