Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

13. 10. 2018 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo: PVI_2018/87

Mezi tlakovou výši nad východní Evropou a brázdou nízkého tlaku vzduchu nad Britskými ostrovy bude v noci na neděli a v neděli zesilovat jihovýchodní proudění.

 

V noci na neděli (14. října) bude zesilovat jihovýchodní vítr, který bude v neděli a ještě v pondělí (15. října) dopoledne dosahovat na severu území a na Českomoravské vrchovině místy nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), ve vrcholových polohách Krkonoš a Jeseníků kolem 30 m/s (kolem 110 km/h). Vítr bude během pondělí postupně slábnout.

 

Doporučení ke zmírnění následků silného větru:

-Před příchodem větru zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

-Nezdržovat se zejména v okolí starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), v blízkosti větších stromů a nechodit do lesa. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.

-Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí i pro prázdné nákladní auto.

Sledovat

dopravní zpravodajství.

-Na horách omezit vycházení a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

-Dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.

 

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Handžák

        ve spolupráci s VGHMÚř

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit