Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

12. 8. 2018 - Výstražná informace ČHMÚ –VYSOKÉ TEPLOTY, SILNÉ BOUŘKY a NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2018/77

Tato výstraha nahrazuje rušenou výstrahu, doplňuje ji o výstrahu před vysokými teplotami a silnými bouřkami v pondělí 13.8., upřesňuje konec platnosti výstrahy na nebezpečí požárů.

V pondělí (13.8.) později odpoledne začne postupovat z Německa do Čech studená fronta, před ní k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu.

Kvůli dlouhotrvajícímu velmi teplému a suchému počasí přetrvává na většině území ČR nebezpečí vzniku požárů. Předpokládáme, že se riziko požárů sníží po přechodu studené fronty v noci na úterý (14.8.).

V pondělí (13.8.) k nám před studenou frontou vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu. Očekáváme vysoké odpolední teploty, nejčastěji naměříme 30 až 34 °C.

V pondělí (13.8.) večer a v noci na úterý (14.8.) se mohou v Čechách ojediněle vyskytnout silné bouřky doprovázené kroupami, přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm a nárazy větru kolem 20 m/s.

Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:

V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu při vysokých teplotách:

Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Přívalový déšť může vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.

Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit