Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

1. 6. 2018 - Výstražná informace ČHMÚ – VELMI SILNÉ BOUŘKY (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2018/42

Tato výstraha nahrazuje rušenou výstrahu a upravuje její územní a časovou platnost a rozšiřuje ji o povodňové jevy.

Počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu.

Dnes (pátek 1. 6. 2018) odpoledne a večer se začnou vytvářet bouřky, nejprve v Čechách, postupně i na Moravě a ve Slezsku. V Čechách mohou být bouřky ojediněle velmi silné doprovázené srážkovými úhrny kolem 50 mm a kroupami. Na severozápadě Čech a na Moravě a ve Slezsku očekáváme nižší intenzitu bouřek, ojediněle s úhrny kolem 30 mm. Bouřková aktivita bude v noci na sobotu postupně slábnout.

Vzhledem k předpovídaným bouřkám s přívalovými srážkami mohou hladiny toků od pátečního odpoledne do sobotního rána poměrně rychle reagovat, a to zejména v Čechách v oblastech s výraznějším nasycením po předchozích deštích. V závislosti na spadlých srážkách může docházet k přechodným vzestupům hladin na malých a středních tocích na celém území ČR. Nelze vyloučit i krátkodobé překročení limitů pro SPA.

V sobotu (2. 6. 2018) odpoledne a večer očekáváme na východě a severovýchodě ojediněle výskyt silných bouřek doprovázených úhrny srážek kolem 30 mm a kroupami. V sobotu později večer budou bouřky ustávat.

Na východě a severovýchodě se mohou silné bouřky vyskytnout i v neděli (3. 6. 2018). Výstrahu budeme podle potřeby upřesňovat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů, podemletí komunikací apod.

Sledovat vývoj situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas nebo internet ČHMÚ).

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit