Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

31. 5. 2018 - Výstražná informace ČHMÚ - SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2018/41

Počasí u nás ovlivňuje nevýrazné tlakové pole a v pátek (1.6.) začne přes naše území dále k severovýchodu postupovat mělká brázda nízkého tlaku vzduchu.

Dnes (čtvrtek 31.5.) se v odpoledních hodinách v jihozápadní oblasti Čech začnou místy vytvářet bouřky, které mohou být ojediněle silné s přívalovými srážkami kolem 30 mm a kroupami. Bouřková činnost bude slábnout ve večerních hodinách.

V pátek (1.6.) se postupně od jihozápadu budou místy vytvářet bouřky, které v jihozápadní polovině Čech a na Vysočině mohou být ojediněle velmi silné se srážkovými úhrny kolem 50 mm a kroupami, na ostatním území budou bouřky silné se srážkovými úhrny kolem 30 mm a kroupami. Ke snížení bouřkové aktivity bude docházet v noci na sobotu (2.6.).

Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám, mohou poměrně rychle reagovat hladiny toků, a to zejména v oblastech s výraznějším nasycením. Během pátečního večera a v noci na sobotu lze v závislosti na spadlých srážkách očekávat rychlé vzestupy na malých a středních tocích na celém území ČR. Na tocích odvodňujících Brdy (povodí Berounky) nelze vyloučit i krátkodobé překročení limitů SPA. Situaci budeme nadále upřesňovat

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit