Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

4. 5. 2018 - OPTIMALIZACE bezdrátového místního informačního systému

Dne 20. 3. 2018 byl uveden do provozu bezdrátový místní informační systém (dále jen „BMIS“), který je dílčí součástí jednotného výstražného a informačního systému.

BMIS, bude mimo jeho hlavní funkci, tj. varovní obyvatelstva při vzniku mimořádné události, sloužit ke zveřejnění dalších informací např. z oblasti kultury, kdy budou občané informování, vždy v pátek v 17.00 hod. a v sobotu v 11.00 hod., o dění v Jílovém. První vysílání proběhlo v pátek 13. 4. 2018 a v sobotu 14. 4. 2018. Před daným vysíláním jsme prostřednictvím facebookové  stránky města Jílové žádali občany o poslech a následné vyjádření. BMIS tak budeme postupně „optimalizovat“ do podoby, která bude vyhovovat občanům za předpokladu zachování funkčnost z hlediska varování obyvatelstva.    

Šíření zvuku ve volném prostranství je ovlivněno mnoha faktory, např. překážkami v podobě velkých budov, ohybem zvuku v prostředí s měnícími se vlastnostmi nebo lomem při přechodu z jednoho prostředí do prostředí s jinými vlastnostmi, které vytvářejí ozvěny či zvukové rezonance. To vše se projevuje prodloužením trvání zvuku a jeho zesílením, což nazýváme dozvukem. Dané faktory mnohdy zapříčiňují špatnou srozumitelnost slova. V našem společném zajmu tedy je, nastavit BMIS a udržet jej v provozu tak, aby plnil svoji funkci, jako ji již plní v dalších městech a obcích ČR (https://www.dotinfo.cz/).

 

Z důvodu zlepšení si Vás proto dovolujeme požádat o zasílání objektivních poznatků na e-mailovou adresu varovny.system@mujilove.cz, kde prosím vždy uveďte:  

 

1.       datum a čas vysílání,

 

2.       název městské časti (Jílové (střed, horní jílové), Kamenná, Martiněves, Modrá, Kamenec, Sněžník (přední, zadní ves)),

pozn.: Pro rychlejší orientaci je dobré uvést i číslo „hnízda“ BMIS, které naleznete na víku plastové skříňky pod rozhlasy (viz foto).

 

 

 

3.       slyšitelnost (výběrová, dobrá, špatná, ozvěna, rezonance, popř. nefunkčnost).

 

 

 

               Všem občanům děkujeme za spolupráci.                                          

 

 

OVVSČ

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit