Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

8. 9. 2017 - Kompostéry na bioodpad v sídlišti

V sídlišti byly instalovány komunitní kompostéry na bioodpad. Co do kompostéru odkládat a co do něj naopak nepatří, se dozvíte uvnitř aktuality.

Město získalo v červnu roku 2017 dotaci z Operačního programu Životní prostředí na projekt „Prevence bioodpadů města Jílové“, v rámci kterého bylo pořízeno kromě domácích kompostérů také 5 dvoukomorových komunitních kompostérů o objemu 700 litrů do panelové zástavby. Směsný odpad v černých kontejner někdy zapáchá, neboť se v něm nacházejí biologicky rozložitelné odpady, které je možné nově odkládat právě do komunitních kompostérů.

 

Stanoviště kompostérů:

1) schody do ZŠ sídliště od ul. Lipová – vedle podesty na vjezdu z ul. Oblouková

2) Teplická č.p. 2,4,6 – prostranství za panelovým domem 

3) ul. Spojová – podél chodníku z ul. Okružní do ul. Spojová (osazen bude po dokončení plynofikace)

4) ul. Dlouhá – proti příjezdu do ul. Na Rovině

5) ul. Nová – vedle garáží u kontejnerů na tříděný odpad

 

Kompostér lze plnit odpadem z kuchyní a to především zeleným odpadem z přípravy pokrmů. Je rozdělen na dvě komory, přičemž jedna komora bude vždy uzamčená.

 

Do kompostéru PATŘÍ: zbytky ovoce a zeleniny (jádřince, pecky, slupky, natě, listy atd.), kávová sedlina a čajové sáčky, skořápky od vajíček a ořechů, mastné ubrousky a mastné papíry od potravin, uvadlé květiny, listí, tráva, stonky a drobné větvičky, podestýlka domácích býložravých zvířat, stará zemina z květináčů.

 

Do kompostéru naopak nepatří: zbytky masa, kostí a vařených jídel, stolní oleje a tuky, léky, uhynulá zvířata, zvířecí výkaly, kočkolit, prachové sáčky z vysavače, igelitové sáčky a další odpad určený k recyklaci.

 

V případě dotazů kontaktujte Městský úřad Jílové, odbor správy majetku a životního prostředí, p. Petru Drugovou, tel. 412 557 727, e-mail: odp@mujilove.cz.

 

 

 

Vložil(a): Petra Drugová

Přehled aktualit