Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

7. 7. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ - SILNÉ BOUŘKY(NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2017/64

Tato výstraha nahrazuje rušenou výstrahu, upřesňuje předpověď bouřek a s ohledem na dnešní srážky ruší nebezpečí vzniku požárů na jižní Moravě.

Přes naše území postupuje k východu frontální vlna. Za ní se ve vlhkém a instabilním vzduchu budou vytvářet bouřky.

Dnes v pátek 7. 7. se budou v odpoledních a večerních hodinách ojediněle vytvářet silné bouřky doprovázené nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h), kroupami a přívalovými srážkami kolem 30 mm. Bouřky budou postupovat k východu a později večer bude bouřková činnost ustávat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).

Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků, zatopení níže položených míst, sklepů apod.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit