Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

6. 7. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ - SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2017/63

Tato výstraha nahrazuje rušenou výstrahu a doplňuje ji o výstrahu na silné bouřky pro celé území ČR.

V oblasti nevýrazného tlakového pole se bude nad střední Evropou nadále vlnit nevýrazné frontální rozhraní, oddělující teplejší vzduch na jihozápadě od chladnějšího na severovýchodě.

Ve čtvrtek 6.7. během odpoledne a večera se na Šumavě mohou ojediněle vyskytnout silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami.

V pátek 7.7. se po většinu dne budou v ČR vyskytovat přeháňky nebo i občasný déšť a místy i bouřky. Bouřky mohou být zejména v odpoledních a večerních hodinách ojediněle silné doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 35 mm, nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h) a ojediněle i kroupami. Bouřková činnost bude slábnout v Čechách během pátečního večera, na Moravě a ve Slezsku v noci na sobotu.

Na jižní Moravě pokračuje vysoké nebezpečí vzniku požárů. Vzhledem k očekávaným srážkám se v pátek situace může místy částečně zlepšit.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků nebo i jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů apod.

Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).

Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

V přírodě, zejména na jižní Moravě, vzhledem k přetrvávajícímu suchu nerozdělávat oheň, nekouřit, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit