Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

20. 8. 2010 - Česko-německé setkávací víkendy v Jílovém se blíží!

Máte zájem prožít příjemný a zajímavý víkend/ víkendy, popovídat si, poznat svůj region, dozvědět se něco zajímavého, seznámit se se sousedy z regionu na druhé straně hranice nebo hledáte partnera pro česko-německou spolupráci?

Máte chuť prožít 2 zajímavé víkendy, odpočinout si, poznat nové lidi, něco se dozvědět, hledáte partnera pro česko-německou spolupráci?


Pak právě pro Vás jsou určeny česko-německé setkávací víkendy v Ostrově u Tisé, česko-německý projekt s názvem „Poznejme se – povídejme si“.
Pořadatelem setkávacích víkendů je občanské sdružení MAS Labské skály ve spolupráci se spolkem Uni im Grünen e.V.. Setkávací víkendy se budou konat v chatě „Stará pekárna“ v Ostrově u Tisé (Ostrov 12, www.chata-stara-pekarna-tisa.abc-ubytovani.com).

Termíny konání: 9. - 10. října 2010 a 23. - 24. října 2010.

Setkávací víkendy jsou určeny pro dospělé od 18 do 100 let… žádné omezení neplatí, nejdůležitější je chuť něco se dozvědět, poznat nové přátele, navázat nové kontakty. Omezeni jsme pouze ubytovací kapacitou chaty, proto se v jednom víkendu může zúčastnit maximálně 40 účastníků.
Jedná se o dva víkendy, vždy pobyt ze soboty na neděli. V sobotu je příjezd naplánován na 9. hodinu. Účastníci se ubytují a rozdělí se do 4 diskusních skupin. Uvítáme i nápady, iniciativy účastníků na večerní program (zajímavé prezentace z cest, prezentace Vašeho zajímavého koníčka, hru na hudební nástroj aj. a tipy na výlet (místa, ale i pozvánky na akce). Ostatní účastníky budou zajímat Vaše koníčky a dění ve Vaší obci. Pokud chcete přivézt propagační materiály, pozvánky a další informace, prostě co Vás napadne – budeme rádi, fantazii se meze nekladou. Pokud máte v plánu nějaký projekt a hledáte partnera na druhé straně hranice, dejte nám vědět už teď – dáme tuto informaci k dispozici a budeme hledat společně. Pokud zatím nevíte, nemáte zkušenosti, možná se inspirujete právě o těchto víkendech.
V sobotu začne tedy povídání ve skupinách v 9:30 hodin, které potrvá do 12:30 hod. Poté následuje oběd. V neděli probíhají rozhovory vždy od 9°° do 12:30 hodin (snídaně od 8 hodin), poté je oběd. V sobotu odpoledne půjdeme všichni společně na výlet (přizpůsobíme se počasí, ale přesto si přivezte vhodnou obuv a oblečení). V neděli po obědě zhodnotíme víkend a rozjedeme se domů, abychom se mohli pochlubit, co jsme zažili a co jsme se dozvěděli.
Rozhovory se budou týkat témat, o která projevíte zájem. Naplánována jsou témata: společná historie, ochrana přírody, tradice a kultura a sport. Stihneme si popovídat o mnoha dalších věcech, co Vás zajímají, navíc uslyšíte zajímavé příspěvky, zkušenosti a tipy od jiných účastníků. Do místa konání se musíte dopravit sami. Na výlet buď půjdeme pěšky, nebo se jezdí vlastními auty účastníků (případně i vlakem). Ubytování je v jednoduchých pokojích, ovšem v krásném prostředí, tak doufáme, že budete spokojeni.
O těchto víkendech spojíte příjemné s užitečným - odpočinete si a navíc se dozvíte plno zajímavých věcí a seznámíte se se zajímavými lidmi z regionu. Povídání v malých skupinách je ideální formou pro to, abyste překonali případné obavy a začali konverzovat. Abyste si v česko-německých skupinách rozuměli, budou Vám po celý víkend k dispozici 4 tlumočníci. Víkendy jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé v jazyce sousedů.
Těšíme se na Vás. Ráda Vám zodpovím případné dotazy!

Za MAS Labské skály


Eva Šípová, mobil 722 947 047, e-mail: esipova@seznam.cz, www.maslabskeskaly.cz

 

Přihláška ke stažení zde


Projekt je spolufinancován Evropskou unií z programu Cíl 3/ Ziel 3, Fondu malých projektů Euroregionu Elbe/ Labe.


 

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit