Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

20. 8. 2010 - Přehled akcí v regionu MAS Labské skály v období srpen – říjen 2010

Více informací uvnitř příspěvku.

28. srpna 2010: Petrovice „Cena 2010“ (Petrovické Dožínky), cca od 17 hodin – průvod traktorů, živá hudba, občerstvení zajištěno.


28. srpna 2010: Slavošov, farma Natural Agro: „Skok do školního roku“ – ukázky dovedností členek jezdeckého klubu a soutěže. Možnost prohlídky stájí a minizoo – nejrůznějších zvířat na farmě.


28. srpna 2010: Tisá: „Rozloučení s prázdninami – skřítkové a řemesla“. Soutěže a ukázky řemesel. Od 11 hodin na Malém náměstí.


4. září 2010: Hrad Blansko: „4. Hvězdicový pochod na hrad Blansko“ – pěšky či jinak se můžete z různých směrů vydat na hrad, kde je pro návštěvníky od 14 hodin připraven program (šermíři, středověká lazebna, možnost jízdy na koni). Občerstvení zajištěno.


18. září 2010: Dobkovice/ Povrly „3. Plavba po Labi“ z Povrlů do Dobkovic. Zájemci si mohou vyzkoušet plavbu po Labi na zapůjčených kanoích nebo plout v tzv. „sedmách“ s doprovodem, případně si přivézt vlastní plavidlo. Akce je určena dětem i dospělým, v Dobkovicích je možnost občerstvení. Účast je nutné předem nahlásit.


17. – 19. září 2010: Slavošov, farma Natural Agro: „Vytrvalostní závod“. Pro milovníky koní zajímavá podívaná na výkony koní a jezdců. Možnost prohlídky stájí a minizoo – nejrůznějších zvířat na farmě.


17. – 19. září 2010: Jílové: „10. Jílovské slavnosti“. V pátek koncert v kostele. V sobotu program na Jílovském náměstí „30. léta 20. století“, večer zajímavý program na koupališti a závěrečný ohňostroj. V neděli soutěže a atrakce pro děti.

25. září 2010: „Kostelní filmáč“ – kostel sv. Mikuláše v Petrovicích – promítání amatérského filmu o Dr. Kittelovi – Faustovi Jizerských hor - a beseda s představitelem hlavní role Ivanem Hadravou. Začátek v 19:00 hodin

28. září 2010: Kostel sv. Tří králů v Libouchci od 15:30 hodin. Zahájení projektu „Ostrovní akademie“ – přednáška Prof. Dr. Miroslava Vernera, DrSc.,
předního českého egyptologa, ředitele koncese pro výzkum lokality Abúsír a bývalého dlouholetého ředitele Československého a později Českého egyptologického ústavu Univerzity Karlovy na téma „Staroegyptské chrámy a mystéria“.


Dále mají zájemci ještě možnost se zúčastnit česko-německých setkávacích víkendů v Ostrově u Tisé v penzionu Stará pekárna ve dnech 9. – 10. října a 23. – 24. října 2010 (Projekt „Poznejme se – povídejme si“). Společně si budou o všem možném povídat obyvatelé pohraničí z obou stran hranice, v sobotu se uskuteční výlet. Více v samostatném letáčku.

Aktualizováno:

Turistická procházka (projížďka) po krásné přírodě na rozhraní Východních krušných hor a CHKO Labské pískovce, trasy od 3.5 do 20 km, nazvanou : "Po stopách zvědů knížete Soběslava" , která se uskuteční poslední zářijovou neděli tedy 26. září 2010. Zápis účastníků a star je individuální od 9 do 11 hod od "Letadlové rastaurace". U letadla je rovněž cíl, je zde možno zakoupit občerstvení a každému kdo dojde bude předán certifikát o absolvování trasy. Zveme Vševhny příznivce přírody a turistiky.
 

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit