Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

19. 5. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ - SILNÉ BOUŘKY

Číslo výstrahy: PVI_2017/44

Zvlněná studená fronta začne večer ovlivňovat počasí na západě Čech.

Později odpoledne a večer se na západě a jihozápadě Čech začnou při zvětšené oblačnosti tvořit bouřky, ojediněle silné doprovázené kroupami, nárazy větru kolem 70 km/h a přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm.

Nejdříve a s největší pravděpodobností vzniknou silné bouřky v Karlovarském a Plzeňském kraji (na Šumavě), směrem k severovýchodu budou postupovat v pozdějších večerních hodinách a jejich intenzita a pravděpodobnost bude klesat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.

Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).

Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit