Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

17. 4. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ – SNĚHOVÉ JAZYKY

Číslo výstrahy: PVI_2017/36

Přes naše území bude postupovat k jihovýchodu tlaková níže a v jejím týlu bude zesilovat příliv chladného vzduchu od severozápadu.

V důsledku postupného ochlazování se bude na našem území snižovat hranice sněžení, v pondělí přibližně od 600 m, v úterý od 400 m a k večeru předpokládáme sněžení i v nižších polohách, proto se bude na silnicích tvořit vrstva mokrého sněhu. V průběhu úterý bude zesilovat vítr, zejména na horách. V kombinaci se sněžením očekáváme, že v polohách nad 700 m se budou od úterý večera místy tvořit sněhové jazyky, postupně v hřebenových partiích i sněhové závěje. Vzhledem k tomu, že očekáváme ve středu další ochlazování, budeme výstrahu průběžně upřesňovat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Při cestování sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy, na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit