Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

21. 4. 2017 - Redukce počtu nádob na bioodpad

Svoz bioodpadu prostřednictvím hnědých nádob je nejdražším způsobem nakládání s bioodpadem. V roce 2016 náklady na svoz 547 nádob činily 864.385 Kč. Z důvodu snížení nákladů na svoz bioodpadu prostřednictvím hnědých nádob dojde k postupné redukci počtu nádob a to na jednu nádobu na objekt se zastavěnou plochou větší než 25 m2.

Potřeba více nádob k jednomu objektu byla žadateli většinou zdůvodňována větším množstvím bioodpadu, protože je u objektu velká zahrada. Ovšem právě u velkých zahrad se dá předpokládat, že majitelé na nich najdou vhodné místo k založení vlastního kompostu nebo k umístění kompostéru, který bude po schválení dotace město poskytovat zdarma.

Redukce počtu nádob bude probíhat v průběhu dubna a května letošního roku a občané, kterých se redukce týká, budou informováni o termínu odvozu nádoby na bioodpad v samostatném dopise.

V hlavní sezóně (tj. duben – říjen) je možné bioodpad, který se nevyužije na vlastní zahradě nebo se nevejde do jedné bionádoby, odvézt do sběrného dvora umístěného ve výkupně Kovošrotu, Nábřeží 107, Jílové (tel. 606 727 832).

Bližší informace k uvedené redukci podá Petra Drugová, odbor správy majetku a životního prostředí, 1. patro, kancelář č. 21, tel. 412 557 727, e-mail: odp@mujilove.cz.

Vložil(a): Petra Drugová

Přehled aktualit