Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

23. 2. 2017 - INFORMAČNÍ ZPRÁVA HLÁSNÉ A PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Číslo: HIZ_03/17 Vydaná: Čtvrtek 23.02.2017, 08.00 hod. (07.00 UTC) Pro kraje: Plzeňský, Liberecký, Ústecký, Středočeský, Jihočeský, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina, Olomoucký

Meteorologická situace a vývoj: Během noci se srážky vyskytovaly zejména na severu Čech (v Krkonoších, Lužických, Jizerských a Orlických horách), kde do dnešního rána spadlo nejčastěji 10 - 30 mm/24 hodin, na hřebenech Krkonoš 35 - 50 mm/24 hodin. Na zbytku území se vyskytovaly srážky do 5

mm/24 hodin. Noční teploty se na většině území pohybovaly mezi 5 až 10°C, pouze ve vrcholových partiích severních pohraničních pohoří a Šumavy klesaly k 0°C. I během noci bylo odtávání sněhové pokrývky urychlováno silným větrem.

 

Hydrologická situace: Během noci docházelo v důsledku odtávání sněhové pokrývky a dešťových srážek k výrazným vzestupům hladin toků zejména v podhorských oblastech na severu Čech. Během nočních hodin byl dosažen 3.

SPA na horním toku Labe v profilu Vestřev. 2. SPA byl dosažen na Ploučnici a na Mandavě. K vzestupům nad 1. SPA docházelo v povodí Kamenice, Ploučnice, Lužické Nisy, Jizery, Metuje, Orlice, Moravské Sázavy a Svatavy.

K pozvolnějším vzestupům hladin toků bez dosažení SPA docházelo i na ostatním území republiky. Na některých moravských tocích se stále vyskytují ledové jevy, které mohou způsobit vzdutí hladin i nad úroveň SPA.

 

Aktuálně hladiny horních částí toků kulminují a místy již začínají klesat. Střední a dolní části toků vlivem dotoku stoupají. 2. SPA se aktuálně vyskytuje na Mandavě, Ploučnici, horním toku Labe a na Metuji. 1.

SPA přetrvává na tocích v podhůří severních pohoří.

 

Předpokládaný vývoj: Během dnešního dne již nejsou očekávány výrazné srážky. Teploty se budou během dne pohybovat kolem 10°C, v 1000 m na horách kolem 5°C. I nadále lze očekávat silný vítr. Hladiny horních částí toků začnou během dnešního dne postupně klesat. Během odpoledních hodin mohou být přechodně rozkolísány tajícím sněhem. Střední a dolní části toků budou vlivem dotoku stoupat a postupně kulminovat.

 

Čas vydání další zprávy: DLe aktuálního vývoje situace.

 

Vydalo: OHP CPP-ČHMÚ, Praha/Zuzana Šmrhová

        http://hydro.chmi.cz/hpps

 

Distribuce: U,L,P,S,C,H,E,J

 

== ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Čekal ==

NNNN

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit