Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

15. 2. 2017 - Cena města Jílového

Házením kamenů do oken hořícího domu zachránila Alena Hlávková z Jílového životy dvou lidí. Za to si od obyvatel města vysloužila nominaci do prvního ročníku Ceny města Jílového.

„Žádný další návrh nepřišel. Alena Hlávková nebyla lhostejná k osudu jiných a svou duchapřítomností jim zachránila život, vše se odehrálo během požáru rodinného domu v Modré v červenci 2015,“ poznamenal místostarosta Jílové Lubomír Michalec, z jeho rukou si žena převzala nejen ocenění, ale i symbolický šek na deset tisíc korun.

Nominaci na Cenu města Jílové navrhují samotní obyvatelé, rada města pak z došlých návrhů vybere jeden a ten doporučí zastupitelstvu ke schválení.

Návrhy na udělení Ceny města mohou lidé podávat až do konce září 2017. Cenu může získat ten, kdo se nějak významně zasadil o dění ve města. „Nejde jen o významné činy, ale například i o dlouhodobou činnost pro město. Obyvatelé musí sami posoudit, co je pro ně významné a co by si zasloužilo odměnit,“ dodal Michalec.

 

 

Vložil(a): webmaster _

Přehled aktualit