Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

1. 2. 2017 - 11. Výstražná informace ČHMÚ- LEDOVKA (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Číslo výstrahy: PVI_2017/22

Počasí u nás ovlivňuje tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Na jejím východním okraji se bude ve středu večer a v první polovině noci na čtvrtek vyskytovat i silnější sněžení. Během noci na čtvrtek bude tlaková níže ustupovat z našeho území nad Polsko. Ve čtvrtek ráno začne postupovat přes naše území k severovýchodu teplá fronta, na které se vyskytne mrznoucí déšť s tvorbou ledovky.

Ve středu (1.2.) večer a v první polovině noci na čtvrtek (2.2.) bude přes Moravu a Slezsko postupovat od jihozápadu další pásmo sněžení, jehož intenzita může místy přesáhnout 6 cm/3 hod. Celkový úhrn nového sněhu dosáhne 5 až 12 cm.

Ve čtvrtek k ránu se na jihu a západě Čech objeví mrznoucí déšť, při kterém se bude tvořit ledovka. Během rána a dopoledne se mrznoucí déšť od jihozápadu rozšíří i na ostatní území. Na severovýchod Moravy a do Slezka dorazí srážky až později odpoledne a večer, kdy zde budou teploty většinou slabě nad bodem mrazu a pravděpodobnost tvorby ledovky je tak relativně menší. Výstrahu budeme v případě potřeby upřesňovat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Při silném sněžení vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky a přizpůsobit tomu rychlost jízdy.

Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Ve čtvrtek se při mrznoucím dešti očekává tvorba ledovky. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit