Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

20. 1. 2017 - Rozhodněte o podobě Jílovských parků

Město Jílové se bude v roce 2017 ucházet o grant z výzvy Parky 2016, kterou již po šesté vyhlásila nadace Proměny Karla Komárka.

Pracovní skupinou byly vytipovány tři lokality, které se budou ve výzvě ucházet o grant jako jeden projekt městských parků Jílové.

Jedná se o bývalý hřbitov v městské části Modrá, která by měla sloužit místním občanům k relaxaci a odpočinku, stejně tak jako blízké mateřské školce. Druhým prostorem je zatím nerevitalizovaná část Mírového náměstí. Tento park, jež počítá i s několika prvky sportovních aktivit, by měl plynule navázat a dotvořit podobu centra města. Třetí, neméně důležitou lokalitou, je prostor v městské části Kamenná vymezený ulicemi Nová a Dlouhá. Zde by se již mělo jednat o park, jež bude sloužit občanům Jílového nejen k oddychu a relaxaci, ale hlavně k aktivnímu odpočinku a sportovním aktivitám.

Protože se jedná o zásadní zásah do podoby města, chtěli bychom požádat vás, občany města, abyste se i vy podíleli svými návrhy a nápady na podobě městských parků. V první fázi vyhlásil Městský úřad „architektonickou“ soutěž pro žáky 2. stupně Základní školy. Výsledné návrhy všech 7 tříd jsou od pondělí 23. ledna do pátku 10. února vystaveny na zámku, v hale v přízemí. Všichni, kdo mají o budoucí podobu města zájem, mohou od tohoto dne zámek navštívit, návrhy si prohlédnout a svým hlasováním určit vítězný návrh. Hlasovací lístek také obsahuje prostor pro vaše vyjádření, například, co vás na návrhu, pro nějž hlasujete, nejvíce zajímalo, co byste využili, nebo naopak, co postrádáte a pokládáte za nezbytné.

Podrobnější informace jsou pro Vás k dispozici přímo na zámku u vystavených projektů. Nejlepší projekty školních tříd budou ohodnoceny zajímavou cenou – jednodenním zážitkovým zájezdem.

Otvírací doba zámku je shodná s otvírací dobou městské knihovny, tedy:

pondělí 8,30 - 11,00 12,00 - 17,00
úterý -------- 12,00 - 17,00
středa 8,30 - 11,00 --------
čtvrtek 8,30 - 11,00 12,00 - 17,00

 

Po vyhodnocení návrhů, ale i dotazníků uspořádá radnice veřejné setkání, na kterém chce o výsledku s obyvateli města diskutovat. Následně budou návrhy zpracovány a bude podána žádost o grant. O výsledku vás budeme samozřejmě informovat.

Možná si řeknete, že vzhledem ke skutečnosti, kdy grant může obdržet jen jeden uchazeč, je šance na získání nízká. Ani v takovém případě ale vaše iniciativa nepřijde vniveč – město Jílové počítá i tak s projektem a následnou výstavbou sportovně-rekreačního parku v Kamenné a k návrhům tak přihlédne. Realizace však bude probíhat postupně v etapách dle finančních možností města.

Držme si tedy palce!

 

Vložil(a): webmaster _

Přehled aktualit