Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

13. 1. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ – SNĚHOVÉ JAZYKY , NÁLEDÍ

Číslo výstrahy: PVI_2017/10

Výstraha upřesňuje výstrahu č. 9, přidává výstrahu na náledí a zmrazky a konkretizuje období konce platnosti výstrahy na sněhové jazyky.

Kolem rozsáhlé oblasti nízkého tlaku vzduchu se středem nad Skandinávií k nám proudí chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu.

Dnes 13. 1. 2017 vystupovaly maximální denní teploty v nižších polohách na 1 až 5 °C. Při kladných teplotách a silnějším jihozápadním až jižním větru docházelo k částečnému odtávání sněhové pokrývky a narušení soudržnosti ledové vrstvy ležící na površích ošetřovaných v předchozím mrazivém období. Při večerním a nočním ochlazování a poklesu teplot pod bod mrazu se bude na povrchu komunikací a chodníků vytvářet místy náledí nebo zmrazky. Podmínky pro ojedinělou tvorbu náledí a zmrazků budou příznivé i v noci na neděli. Maximální teploty se budou pohybovat kolem 0 °C, plošné riziko tvorby náledí a zmrazků bude tuto noc nižší.

Ve vyšších polohách a na horách bude do nedělního večera 15. 1. foukat čerstvý, postupně mírný nárazovitý vítr, při němž se budou po většinu období z prachového sněhu vytvářet sněhové jazyky. Četnost tvorby jazyků bude se silou větru v průběhu období klesat. Nižší pravděpodobnost předpokládáme zejména v sobotu přes den na horách na severu a severovýchodě území.

Doporučení ke zmírnění následků při tvorbě náledí a sněhových jazyků:

Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Při cestování sledovat dopravní zpravodajství, na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit