Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

11. 1. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ – ledovka/náledí

Číslo výstrahy: PVI_2017/08

Večer začne přes naše území postupovat od severozápadu okluzní fronta. Za ní k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch.

K večeru začne v západní polovině Čech sněžit, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku až večer. Během noci na čtvrtek 12. ledna budou v nižších polohách v Čechách srážky přecházet místy ve smíšené nebo mrznoucí s tvorbou ledovky.

Během středy bude zesilovat vítr. Nárazy větru budou dosahovat večer, v noci na zítra a zpočátku i zítra dopoledne 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách 20 až 30 m/s (až 110 km/h). V kombinaci čerstvého větru a sněžení se budou postupně místy, zejména v polohách nad 400 m, tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Do čtvrtečního rána napadne v nižších polohách kolem 5 cm, ve středních polohách a na Moravě místy 5 až 10 cm, na horách 10 až 30 cm nového sněhu.

Aktuálně se na horských přechodech místy tvoří sněhové jazyky.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Lokálně se při mrznoucích srážkách očekává tvorba ledovky. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Při cestování sledovat dopravní zpravodajství, na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

V případě mokrého sněhu dochází i ke škodám na lesním porostu a polomům.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit