Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

9. 1. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ MRÁZ

Číslo výstrahy: PVI_2017/05

Tato výstraha prodlužuje platnost předchozí výstrahy na velmi silný mráz a rozšiřuje platnost výstrahy na silný mráz.

Počasí u nás ovlivňuje tlaková výše, která se bude přesunovat nad východní Evropu.

Ve východních krajích ČR se bude udržovat velmi studený vzduch. Během noci na úterý (10. 1.) a na středu (11.1.) budou teploty na východní a severovýchodní Moravě a ve Slezsku klesat pod -12 °C, na severovýchodě místy pod -18 °C. V noci na středu se silné mrazy vyskytnou pravděpodobně na většině území ČR. Ve středu večer a v noci na čtvrtek se v Čechách bude místy tvořit při mrznoucím dešti ledovka. Výstraha bude upřesněna v úterý podle aktuálních předpovědních materiálů.

Z důvodu silných mrazů doporučujeme: -Chránit se přiměřeně teplým oblečením (ve více vrstvách), teplou obuví, rukavicemi a pokrývkou hlavy. -Omezit pobyt venku pro malé děti, nemocné a staré lidi. -Proti prochladnutí pomáhá tělesný pohyb, teplý nápoj a jídlo. Nedoporučuje se konzumovat alkohol, který rozšiřuje cévy a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit