Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

6. 1. 2017 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ MRÁZ

Číslo výstrahy: PVI_2017/03

Tato výstraha upřesňuje územní platnost předchozí výstrahy na sněhové jazyky, ruší výstrahu na závěje a přidává výstrahu před silnými a velmi silnými mrazy.

V arktickém vzduchu k nám bude od západu zasahovat tlaková výše se středem nad Německem.

V přílivu arktického vzduchu budou během pátečního večera a noci na sobotu (7. 1.) v důsledku malé oblačnosti a slabého větru klesat teploty na většině území pod -12 °C, v západních Čechách místy pod -18 °C.

Na severovýchodě území se bude velmi studený vzduch udržovat i v dalších dnech, nejnižší noční teploty se budou pohybovat většinou pod -12 °C.

Vzhledem k čerstvému větru a prachovému sněhu se mohou do pátečního večera na Českomoravské vrchovině a v krajích na východě a severovýchodě našeho území nadále tvořit sněhové jazyky.

Z důvodu silných a velmi silných mrazů doporučujeme:

Chránit se přiměřeně teplým oblečením (ve více vrstvách), teplou obuví, rukavicemi a pokrývkou hlavy.

Omezit pobyt venku pro malé děti, nemocné a staré lidi.

Proti prochladnutí pomáhá tělesný pohyb, teplý nápoj a jídlo. Nedoporučuje se konzumovat alkohol, který rozšiřuje cévy a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla.

Z důvodu tvorby sněhových jazyků doporučujeme:

Při cestování sledovat dopravní zpravodajství, na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit