Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

27. 12. 2016 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ VÍTR

Číslo výstrahy: PVI_2016/112

Tato výstraha upřesňuje výstrahu č. 111, kterou zároveň ruší. Výstraha upřesňuje výskyt sněhových jazyků na horách a přidává výstrahu na novou sněhovou pokrývku v západní polovině Vysočiny na středu.

V čerstvém severozápadním proudění k nám proniká chladný a vlhký vzduch.

V úterý bude na většině území ČR vát silný západní až severozápadní vítr 8 až 12 m/s, v nárazech 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h), na hřebenech Krkonoš ojediněle i přes 35 m/s (125 km/h). Večer začne vítr zvolna slábnout.

Na horách se při sněžení a větru budou během úterý a noci na středu vytvářet sněhové jazyky, na severozápadě a severu Čech i závěje.

Na Českomoravské vrchovině se v okresech Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Havlíčkův Brod a Jihlava ve středu ráno a během dne vyskytne trvalejší sněžení s předpokládanou novou sněhovou pokrývkou 2 až 10 cm.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Při řízení auta jet maximálně opatrně. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

Na horách možnost lámání větví stromů, popřípadě i vyvracení stromů.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit