Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

20. 12. 2016 - OZNÁMENÍ - Chodník u papíren

Vážení spoluobčané, od 2. ledna 2017 bude uzavřen chodník vedoucí z autobusové zastávky „Jílové, papírny“ směrem do sídliště přes areál firmy DS SMITH. Důvodem je zahájení přípravných prací (přeložka kanalizace, kácení stromů, demolice) v souvislosti s výstavbou nové výrobní haly na místě bývalého Kulturního domu.

Město Jílové od samého počátku tohoto záměru komunikuje s investorem stavby (DS SMITH) a do poslední chvíle se snažilo dohodnout podmínky bezpečného průchodu v těsné blízkosti staveniště tak, aby přístup od zastávky k sídlišti byl zachován až do zahájení vlastní stavby nové výrobní haly (předpoklad březen, duben). Zároveň byly od samého počátku učiněny kroky k výstavbě nového chodníku kolem areálu DS SMITH na pozemcích obce.

V současné době je vydáno územní rozhodnutí a požádáno o vydání stavebního povolení. Zhotovitel na výstavbu nového chodníku byl již vybrán a po vydání stavebního povolení a jeho nabytí právní moci je připraven s ohledem na klimatické podmínky zahájit stavbu. V tuto chvíli předpokládáme (v případě příznivých podmínek) zprovoznění chodníku v první polovině roku 2017.

Bohužel se nepodařilo najít takové řešení, které by bylo naprosto bezpečné pro všechny uživatele chodníku i po dobu realizace přípravných prací a zároveň i s ohledem na reálnou zimní údržbu a zachování bezpečného průchodu za každého počasí. Z tohoto důvodu bude nutno od 2. ledna na dobu nezbytně nutnou používat delší cestu mezi zastávkou a sídlištěm.

Věříme, že toto prodloužení cesty pochopíte i vzhledem k faktu, že není v možnostech obce zakázat soukromému subjektu jeho rozvoj. Bezesporným kladem této situace je, že investor v našem městě investuje a tím vytváří potenciál vzniku nových pracovních míst.<*p>

Za způsobené dočasné komplikace se vám omlouváme a děkujeme všem za pochopení celé situace.

 

Vložil(a): webmaster _

Přehled aktualit