Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

17. 12. 2016 - Výstražná informace ČHMÚ – ledovka/náledí

Číslo výstrahy: PVI_2016/105

Do teplotně inverzního zvrstvení nad ČR bude v noci na neděli (18. 12) a v neděli přes den postupovat studená fronta od severozápadu.

Srážky spojené se studenou frontou budou nastupovat od severozápadu až severu nad ránem a během dopoledne se rozšíří na většinu území ČR. Vzhledem k předpokládanému teplotně inverznímu zvrstvení atmosféry se budou střídavě vyskytovat jak sněhové, tak dešťové srážky, které budou místy při teplotách pod 0 °C mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejmenší pravděpodobnost výskytu mrznoucích srážek je na severovýchodě Moravy a ve Slezsku.

Za studenou frontou se bude postupně teplotní inverze rozrušovat a pravděpodobnost výskytu mrznoucích srážek bude klesat. V polohách nad 500 m budou postupně jen sněhové srážky (místy může napadnout i kolem 5 cm nového sněhu), v nižších polohách se bude jednat o déšť se sněhem.

Večer a v noci na pondělí se bude ojediněle vytvářet náledí a zmrazky. Výstrahu budeme v případě potřeby upřesňovat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Lokálně se při mrznoucím dešti očekává tvorba ledovky. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

V případě jízdy autem sledovat dopravní zpravodajství.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit