Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

9. 6. 2010 - Kašna bude jako nová

Na konci minulého týdne začala odborná restaurátorská firma rozebírat kašnu na zámeckém nádvoří. Akce je součástí rozsáhlého projektu „Revitalizace a regenerace centra města“.

Pískovcová kašna, dominanta celého zámeckého areálu, se tak po zhruba 80 letech dočká nového kabátu. Byla postupně rozebrána na jednotlivé díly, které se od 9. 6. začaly jeřábem přemísťovat do zadní části nádvoří, kde budou restaurátorské práce na jednotlivých dílech probíhat. Mezitím se pro kašnu postaví nové základy, připraví se instalace vody a elektřiny. Kašna se poté vrátí na původní místo a bude opravdu jako nová. Návštěvníky zámku potěší chrlením vody a večer také slavnostním nasvícením. Výsledný dojem jistě umocní i zcela nová, opravdu zámecká podoba samotného nádvoří a nejbližšího okolí kašny. V rámci zmíněného projektu současně procházejí celkovým restaurováním všechny památkově chráněné objekty, tj. starobylá kamenná zeď obklopující areál, gloriet (altán) u zámeckého jezírka, socha Sv. Jana Nepomuckého i supraporta umístěná na čelní straně bývalé kočárovny.

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit