Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

1. 12. 2016 - Výstražná informace ČHMÚ – SILNÝ VÍTR

Číslo výstrahy: PVI_2016/99

Tato výstraha zejména upřesňuje období platnosti silného větru a vypouští ze sněhových jazyků a nové sněhové pokrývky Ústecký kraj.

V zesilujícím severozápadním proudění se nad střední Evropou vlní frontální rozhraní. Studená fronta bude postupovat od severozápadu přes naše území později v noci a ráno (pátek).

Ve středu večer a v noci na čtvrtek napadlo na horách na severu a severovýchodě ČR většinou 5 až 20 cm, na Lysé hoře 24 cm nového sněhu. Na Českomoravské vrchovině napadlo místy kolem 10 cm nového sněhu.

Trvalejší sněžení na horách na severu a severovýchodě ČR se bude vyskytovat i během čtvrtka a zpočátku i v pátek. Do pátečního poledne předpokládáme dalších 5 až 15, na návětří až 25 cm nového sněhu. V Krušných horách, na Šumavě a na Českomoravské vrchovině bude sněžení slabší, očekáváme do 10 cm nového sněhu.

Ve čtvrtek večer bude zesilovat vítr postupně na silný 8 až 12 m/s s nárazy kolem 20 m/s (72 km/h), na horách kolem 30 m/s (108 km/h). Rychlost větru bude vrcholit v noci na pátek a v pátek ráno a dopoledne, během pátečního dne bude vítr od západu slábnout.

Při sněžení a větru se na horách na severu a zejména na severovýchodě území budou tvořit sněhové jazyky nebo závěje.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Překontrolovat, případně dále zabezpečit stabilitu vánočních stromů na náměstích, zabezpečit stavební jeřáby apod.

Dávat pozor na možné lámání větví stromů, popřípadě jejich vyvracení.

Při řízení auta jet maximálně opatrně, používat zimní výbavu, zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Sledovat dopravní zpravodajství.

Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit