Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

15. 11. 2016 - Výstražná informace ČHMÚ – ledovka/náledí

Číslo výstrahy: PVI_2016/96

Tato výstraha opravuje časovou platnost předchozí výstrahy č. PVI_2016/95.

Ze západní do střední Evropy postupuje okludující frontální systém a odpoledne začne ovlivňovat počasí u nás.

Dnes (15.11.2016) očekáváme od severozápadu postupně déšť nebo déšť se sněhem, místy mrznoucí s tvorbou ledovky. Na Moravě a ve Slezsku může zpočátku i sněžit a bude se místy tvořit nová sněhová pokrývka.

Od jihozápadu se začne během večera a noci na středu zvolna oteplovat, tvorba ledovky bude na většině území Čech ustávat.

Mrznoucí déšť s tvorbou ledovky místy očekáváme v noci na středu a ve středu ráno zejména v severovýchodní polovině území. Na východě území může tvorba ledovky pokračovat až do středečních odpoledních hodin.

--+ Lokálně se při mrznoucím dešti očekává tvorba ledovky. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Při silné ledovce hrozí nebezpečí četných úrazů a vysoké nehodovosti.

V případě jízdy autem sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně. Počítat s výrazným prodloužením doby jízdy.

Při déletrvajícím dešti v důsledku tvorby ledovky na stromech, stožárech, drátech elektrického vedení a dalších předmětech nebezpečí padajících větví nebo lámání stromů, pravděpodobné výpadky v dodávce elektřiny, problémy v energetice apod.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit