Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

25. 8. 2016 - Třídění dřeva ve sběrném dvoře

V současné době je ve sběrném dvoře dřevo součástí objemného odpadu a jeho odstraňování na skládce je značně nákladné. Nejen z důvodu snížení nákladů na odpadové hospodářství, ale také z důvodu šetrnějšího přístupu k životnímu prostředí bude od září 2016 zaveden ve sběrném dvoře oddělený sběr dřeva.

Pokud bude dřevní recyklát splňovat určité parametry, vykoupí jej od nás společnost KRONOSPAN CR a bude poté použit na výrobu dřevotřísky. 

Recyklátem vhodným na výrobu dřevotřísky je:

- masivní dřevo (palety, dřevěné obaly, bedny),

- stavební dřevo (trámy, desky, prkna),

- truhlářské zbytky (surová, laminovaná nebo dýhovaná dřevotříska),

- ostatní (surové kmeny, špalky).

Rozměry kusového dřeva nesmí přesáhnout délku 2 m x šířku 0,8 m x hloubku 0,8 m. Recyklát nesmí obsahovat MDF desky, sololit, textilie, masivní kovy, stavební suť, kamení, gumu, plasty, sklo, hlínu, prach a další materiály, které nemohou být použity pro výrobu dřevotřísky. Obsah železa je povolen pouze ve formě spojovacího materiálu (hřebíky, šrouby, panty, kování).

Z uvedeného vyplývá, že pro využívání dřeva musí být přivezený nábytek rozebrán a nesmí obsahovat kliky ani madla, dveře lze použít pouze z masivního dřeva bez klik a bez skleněné výplně, okna musí být také bez skleněné výplně.

Očekávaného efektu, kdy místo výdaje za odstraňování dřeva získáme příjem za prodej recyklátu, se dosáhne pouze za předpokladu, že se na správném třídění dřeva podílí většina občanů přivážející objemný odpad do sběrného dvora.

 

Vložil(a): Petra Drugová

Přehled aktualit