Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

18. 5. 2010 - Varování před zloději

Za poslední období se v Děčíně a okolí rychle množí případy, kdy zloději v nočních hodinách vnikají do bytů a v chodbě kradou z pověšených bund a kabelek peněženky. Odnášejí ale i jiné věci, které se v těchto prostorách nachází.

To vše se děje za přítomnosti spících obyvatel. Příčinou je to, že lidé se na noc nezamykají, neboť nepředpokládají vloupání v době, kdy jsou doma. Bohužel, pro zloděje není žádný problém potichu překonat pouze zabouchnuté dveře tak, že po sobě kromě odcizených věcí nezanechají stopu. Případy se zatím udály přímo v Děčíně, Jílovém u Děčína a České Kamenici. Nelze zdaleka vyloučit brzké rozšíření i do ostatních míst v okrese. Policie proto důrazně upozorňuje občany, aby nepodceňovali nebezpečí a před tím, než se odeberou ke spánku, byt zamykali. Pokud by se někdo stal svědkem události, která by naznačovala, že se v jejich blízkosti děje podobná lumpárna, nechť okamžitě kontaktuje policii na lince 158.

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit