Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

19. 5. 2016 - Nápojové kartony lze třídit s plastem

Plasty a nápojové kartony vytříděné v Jílovém končí na dotřiďovací lince společnosti Marius Pedersen v Teplicích. Zjistili jsme, že uvedená dotřiďovací linka nemá problém s následným dotříděním nápojových kartonů, pokud budou odkládány do kontejnerů s plastem, proto lze dávat nápojové kartony (tetrapaky) do žlutých kontejnerů.

Na základě uvedené skutečnosti má nyní každý občan možnost vybrat si, který způsob třídění nápojových kartonů mu nejvíce vyhovuje.

Panelová zástavba:

1) nápojové kartony kdykoliv odložit do žlutých kontejnerů na plast nebo

2) nadále nápojové kartony odkládat do oranžových pytlů, které se přistavují ke kontejnerům na tříděný odpad (odvoz pytlů 1x za 4 týdny – 20.5., 17.6., 15.7., 12.8. atd.) 

Zástavba rodinných domů:

1) nápojové kartony kdykoliv odložit do žlutých kontejnerů na plast nebo

2) nápojové kartony odkládat do žlutých pytlů k plastům - mimo Sněžník (odvoz pytlů sudý týden v pátek – 20.5., 3.6., 17.6., 1.7., 15.7., 29.7. atd.) nebo

3) nadále nápojové kartony odkládat do oranžových pytlů - mimo Sněžník (odvoz pytlů sudý týden v pátek – 20.5., 3.6., 17.6., 1.7., 15.7., 29.7. atd.).

Nápojové kartony (tetrapaky) jsou krabice od džusů, mléčných výrobků, vín apod., které před vhozením do kontejneru nebo odložením do pytle stlačte. Nevhazujte tetrapaky se zbytky nápojů, ani silně znečištěné zbytky potravin!!

Někteří občané doposud netřídí nápojové kartony z důvodu, že nemají v domácnosti dostatek místa pro odložení pytle, než jej naplní, což může trvat i několik měsíců. Věříme, že možnost třídit nápojové kartony jejich průběžným odložením do kontejnerů s plastem bude vítanou změnou.

 

 

Vložil(a): Petra Drugová

Přehled aktualit