Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

19. 4. 2010 - 7. společný výlet na Děčínský zámek

Na sobotu 17. dubna jsme dlouho dopředu inzerovali výlet na děčínský zámek s tajemstvím. Snad díky té tajemné části se nás tentokrát sešlo tolik.

Z Jílového 38 stálých i hostujících výletníků - a tahle parta se rozrostla o další skupinu z Povrlů, která se k nám přidala - o výletě se povrláci dočetli na internetu. Bylo nás dokonce tolik, že si nás průvodci na zámku museli rozdělit na dvě skupiny. I když Jílové je od Děčína pár kilometrů, byli mezi námi i tací, kteří zámek navštívili poprvé. A protože historie zámků v Děčíně i Jílovém je provázána, dozvěděli jsme se ledacos i z naší minulosti. Předem ohlašovaná tajná část prohlídky také proběhla a troufám si říci, že tohle ještě nikdo z nás na žádném zámku nezažil! Zvláštní průvodce s námi prošel sklepy, popsal kde zrovna se nacházíme, podívali jsme se na dělostřeleckou zahrádku pod věžovým kabinetem a nakonec jsme prošli skálou až dolů k Ploučnici. Počasí nám přálo, takže většina z nás se vypravila přes Tyršův most k nádraží pěšky, abychom se zase nacpali do autobusu a jeli domů. Uvidíme, kolik se nás sejde na 8. výletě, který je plánovaný na červen a měli bychom se vydat do Nakléřovského průsmyku k pramenům Jílovského potoka.

 

Fotografie ze 7. společného výletu na Děčínský zámek

 

 

 

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit