Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

21. 4. 2015 - Jílovští hasiči kontrolovali průjezdnost silnic, několikrát neprojeli

Ve spolupráci s městkou policií připravili jílovští hasiči preventivní akci zaměřenou na průjezdnost ulic ve městě pro hasičská zásahová vozidla.

Pro akci zvolili dopolední hodiny všedního dne, kdy je většina obyvatel již doma ze zaměstnání a ulice u obytných domů by tak měly být plnější, než v dopoledních hodinách. Ze zkušenosti se zaměřili na ulice, kde již v minulosti evidovali problémy se špatně parkujícími vozidly a tím i zhoršenou průjezdností. Jedná se například o ulice Oblouková, Spojová, Družstevní, Okružní, Mládeže, K. H. Máchy, Havlíčkova či Revoluční.  V několika případech se setkali se zhoršenou průjezdností, kdy museli se zásahovými vozidly objíždět špatně parkující auta například po chodníku. V jednom případě pak nebylo možné projet vůbec. Městská policie upozornila majitele těchto aut na špatné parkování vložením informace za stěrače nevhodně parkujících vozidel. Podobné akce budou ve městě pokračovat. Hasiči nyní vyzkouší průjezdnost ulic během víkendu, kdy bývá většina obyvatel doma a v ulicích tak bývá více zaparkovaných vozidel. Během těchto následujících akcí již bude městská policie řešit špatně parkující motoristy pokutou, případně i odtahem auta.

Fyzická osoba je podle § 17 ustanovení zákona 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZPO“), povinna udržovat příjezdové komunikace a nástupní plochy volné. Porušení této povinnosti je přestupek podle ZPO § 78 odst. 1 písm. (m).

Za nástupní plochu a přístupovou komunikaci pro Mobilní požární techniku se považuje jednopruhová silniční komunikace s šířkou minimálně 3 m. U objektů s výškou přesahující 12 m musí na přístupovou komunikaci navazovat nástupní plocha s minimální šířkou 3,5 m, která je zpevněná a odvodněná.

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit