Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

19. 10. 2015 - Hledáme pamětníky událostí roku 1938

Odhalení pamětní desky Čechům, Židům a protinacisticky smýšlejícím Němcům vyhnaným v roce 1938 z našeho pohraničí připravuje na letošní podzim obecně prospěšná společnost Centrum české historie.

Deska bude odhalena na Masarykově nádraží v Praze, kam přijíždělo mnoho vlaků s uprchlíky. K této události byly také zřízeny webové stránky www.utekyavyhnani1938.cz, kde je možné najít další informace, svědectví i fotografie z té doby.

 

Centrum české historie současně vyzývá pamětníky těchto událostí, nebo jejich potomky, kteří o nich slyšeli vypravovat, aby tyto vzpomínky sepsali a poslali na adresu vyhnani1938@seznam.cz, stejně jako například fotografie, tiskoviny a další dokumenty, pokud je mají.

Tyto materiály budou pak uveřejněny na uvedených stránkách. Cílem akce je ocenit statečnost našich tehdejších občanů, kteří se dokázali postavit nacismu nebo se stali jeho obětí a současně tyto události připomenout, aby postupně neupadly v zapomnění.

Pamatujme, že ten, kdo zná minulost, vidí snáze do budoucnosti.

Centrum české historie o.p.s.

 

Vložil(a): webmaster _

Přehled aktualit