Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

2. 2. 2010 - Česko-německé setkávací víkendy v Jílovém

Informace uvnitř příspěvku.

Vážení zájemci o česko-německé setkávací víkendy v Jílovém,
Jsme rádi, že Vás zajímá tento netradiční a milý projekt, jakým setkávací víkendy určitě jsou. Abyste si pobyt a celý program na Chatě Mír mohli užít, připravili jsme pro Vás tento informační text. Pokud byste měli další dotazy, určitě nás kontaktujte, rádi je zodpovíme.
Termíny konání: 13. - 14. března 2010 a 27. - 28. března 2010.

Důležité: přihláška, kterou nám pošlete, je závazná. Pokud budete muset z nějakého závažného důvodu zrušit svoji účast, včas nás informujte, abyste neblokovali místo náhradníkovi. Děkujeme za pochopení.
Pořadatelem setkávacích víkendů je občanské sdružení MAS Labské skály ve spolupráci se spolkem Uni im Grünen e.V.. Setkávací víkendy se budou konat na Chatě Mír v Jílovém, Lipová 132.

Do Chaty Mír přijedete od Děčína: v Jílovém po silnici I/13, před ostrým „esíčkem“ na hlavní silnici přes most pojedete rovně a po cca 50 metrech odbočíte doprava. To je ulice Lipová. Po ní se dostanete přímo k chatě. Projedete sídliště - ojedete pořád do kopce a nebudete nikam odbočovat, i když v jedné chvíli vede hlavní silnice dál do sídliště. Za sídlištěm pokračujete stále po této silnici do kopce, skončí zástavba a pak už přijedete k Chatě Mír. Areál poznáte mj. podle chatek v blízkosti hlavní budovy.
Ze směru od Ústí n. Labem: projedete městem Jílové kolem koupaliště a projedete výše zmíněnou ostrou zatáčku přes potok („esíčko“). Hned za touto zatáčkou odbočíte ostře doleva. Dále už je popis cesty stejný: po cca 50 metrech odbočíte doprava a pojedete stále do kopce. Chatu Mír najdete i na webu; na stránkách MAS Labské skály umístíme v únoru ještě mapku pro Vaši lepší orientaci.
Setkávací víkendy jsou určeny pro dospělé od 18 do 100 let… žádné omezení neplatí, nejdůležitější je chuť něco se dozvědět, poznat nové přátele, navázat nové kontakty. Omezeni jsme pouze ubytovací kapacitou Chaty Mír, proto se v jednom víkendu může zúčastnit maximálně 40 účastníků.

Jedná se o dva víkendy, vždy pobyt ze soboty na neděli. V sobotu je příjezd naplánován na 9. hodinu (můžete samozřejmě přijet i o trochu dříve). Účastníci se ubytují, objednají si kávu, čaj apod. a rozdělí se do 4 diskusních skupin. Uvítáme i nápady, iniciativy účastníků na večerní program (zajímavé prezentace z cest, prezentace Vašeho zajímavého koníčka, hru na hudební nástroj aj. a tipy na výlet (místa, ale i pozvánky na akce). Ostatní účastníky budou zajímat Vaše koníčky a dění ve Vaší obci. Pokud chcete přivézt propagační materiály, pozvánky a další informace, prostě co Vás napadne – budeme rádi, fantazii se meze nekladou. Pokud máte v plánu nějaký projekt a hledáte partnera na druhé straně hranice, dejte nám vědět už teď – dáme tuto informaci k dispozici a budeme hledat společně. Pokud zatím nevíte, nemáte zkušenosti, možná se inspirujete právě o těchto víkendech.
V sobotu začne tedy povídání ve skupinách v 9:30 hodin, které potrvá do 12:30 hod. Poté následuje oběd. V neděli probíhají rozhovory vždy od 9°° do 12:30 hodin (snídaně od 8 hodin), poté je oběd. V sobotu odpoledne půjdeme všichni společně na výlet (přizpůsobíme se počasí, ale přesto si přivezte vhodnou obuv a oblečení. Více vrstev oblečení si vezměte raději i na dopoledne, protože když se při povídání sedí, není takové teplo jako při pohybu). V neděli po obědě zhodnotíme víkend a rozjedeme se domů, abychom se mohli pochlubit, co jsme zažili a co jsme se dozvěděli.
Rozhovory se budou týkat témat, o která projevíte zájem. Naplánována jsou témata: společná historie, ochrana přírody, tradice a kultura a sport. Stihneme si popovídat o mnoha dalších věcech, co Vás zajímají, navíc uslyšíte zajímavé příspěvky, zkušenosti a tipy od jiných účastníků.

Do místa konání se musíte dopravit sami. Na výlet buď půjdeme pěšky, nebo se jezdí vlastními auty účastníků (případně i vlakem). Aby nebyla velká kolona, sesednou se účastníci jen do některých aut.

Jídla jsou vybírána obecně oblíbená, tak aby Vám chutnalo. Pokud jste vegetarián, hlaste nám to prosím dopředu, stejně tak např. alergii na potraviny apod. Mnoho věcí se dá zařídit, pokud se skutečnosti dozvíme včas. Samozřejmě kapacitu ubytování nerozšíříme, ani nenabízíme luxusní ubytování. Ubytování je v jednoduše zařízených pokojích, ale v příjemném prostředí, v přátelské atmosféře a s hezkým výhledem. Většina pokojů je třílůžkových, jen 4 jsou dvoulůžkové, sociální zařízení je společné na chodbě. Vzhledem k tomu, že se jedná o 1 nocleh a v podstatě na pokoji moc nebudete, tak doufáme, že budete spokojeni (www.volny.cz/chatamir).

O těchto víkendech spojíte příjemné s užitečným - odpočinete si a navíc se dozvíte plno zajímavých věcí a seznámíte se se zajímavými lidmi z regionu. Povídání v malých skupinách je ideální formou pro to, abyste překonali případné obavy a začali konverzovat. Víkendy jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé v jazyce sousedů.
Těšíme se na Vás. Ráda Vám zodpovím případné dotazy!

Za MAS Labské skály
Eva Šípová


(mobil 722 947 047, e-mail: esipova@seznam.cz, www.maslabskeskaly.cz)

 

V Jílovém, dne 28. 1. 2010

 

Přihláška ke stažení
 

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit