Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

5. 2. 2015 - Odstranění nebezpečných dřevin

3. 2. 2015 vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá do ul. Sněžnická v Jílovém, odkud byl na tísňovou linku nahlášen nebezpečně nakloněný strom.

Na místě bylo zjištěno, že se jedná o několik nakloněných a  značně  poškozených dřevin rostoucích ve svahovitém a kamenitém terénu. Stromy bezprostředně ohrožovaly pohyb po komunikaci ul. Sněžnická a dále pak dráty vzdušného telekomunikačního vedení do obce Sněžník. Hasiči dřeviny odstranili a poté provedli se zástupcem lesů ČR monitoring celého lesního úseku podél komunikace ul. Sněžnická. Vzhledem ke špatnému stavu několika dřevin podél dané komunikace bylo velitelem hasičů a správci lesa  navrženo provedení preventivního opatření, které by vedlo k odstranění daného stavu a současně by vedlo ke zlepšení výhledových poměru při pohybu dopravních prostředků  daným úsekem komunikace. Po celou dobu zásahu hasičů byl na místě provoz kyvadlově řízen MP Jílové. 

Mošner Pavel – velitel JSDHO Jílové-Modrá

foto:archiv JSDHO

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit