Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

1. 12. 2014 - Pytle s tříděným odpadem na plot nepatří

Svoz pytlů s tříděným odpadem (papír, plast, tetrapak) probíhá u rodinných domů lichý týden v pátek, v letošním roce budou sváženy ještě 5.12. a 19.12. Bližší informace uvnitř aktuality.

Sběr pytlů s tříděným odpadem je zajišťován v ranní směně (tzn. již od 6.00 h). Pytle musí být zavázané, neboť z nezajištěných pytlů v řadě případů vytříděné odpady vypadávají a jsou poté roztroušeny po okolí, mnohdy i ve značné vzdálenosti (vítr, zvěř).

Někdy po svozu pytlů obdržíme stížnost, že plné pytle nebyly odvezeny, ovšem značná část stížností je neoprávněná z následujících důvodů:
- pytel byl přistaven ke svozu až poté, co svozová firma v okolí pytle již odvezla,
- pytel byl nevhodně zavěšen na plotě,
- pytel byl umístěn na méně viditelné místo (např. za zaparkované auto),
- pytel nebyl řádně zavázán.

Zavázané pytle s tříděným odpadem je nutné odkládat na stanoviště sběrné nádoby (tzn. nezavěšovat je na plot) nejlépe ve čtvrtek večer před svozovým dnem nebo nejpozději v 6 hod. ráno ve svozový den. Upozorňujeme, že pytle zavěšené na plotě, nezavázané pytle a odpad, který se bude nacházet mimo pytel, nebudou při svozu odvezeny.
 

(MěÚ Jílové, OSMŽP)

Vložil(a): Petra Drugová

Přehled aktualit