Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

12. 11. 2014 - Jílovský zámek se 17. listopadu zahalí do purpurové

Empire State Building, Niagarské vodopády, Eiffelova věž a další stovky míst na celém světě spojí na jeden den purpurová barva. 17. listopadu se k nim připojí i Zámek v Jílovém u Děčína. Po setmění až do půlnoci se nasvítí do purpurové. Přidá se tak ke Světovému dni předčasně narozených dětí, který si budou 17. listopadu připomínat lidé na celém světě.

Česká republika symbolickým nasvícením některých objektů do purpurové podpoří Světový den předčasně narozených dětí. „Po celém světě se na měsíc listopad plánují speciální aktivity jako je setkávání rodin, odborné konference či předávání cen osobnostem působícím v neonatologii. Jsme rádi, že těmito aktivitami můžeme upozornit na problematiku nedonošených dětí i u nás,“ říká Lucie Žáčková, ředitelka spolku Nedoklubko, které je koordinátorem kampaně ke Světovému dni v České republice.

V České republice se každoročně narodí přibližně 115 000 dětí, z toho přibližně 8,5 % předčasně – tedy před 37. týdnem těhotenství. Přestože porodnost u nás v posledních letech klesá, počet nedonošených dětí je trvale na vzestupu. Díky výborné péči českých lékařů a s pomocí špičkových technologií dnes drtivá většina těchto dětí přežije bez celoživotního handicapu. Na podporu předčasně narozených dětí je 17. listopad každoročně vyhlašován Světovým dnem předčasně narozených dětí.

 

Vložil(a): Webmaster _

Přehled aktualit