Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

29. 11. 2009 - Po ztracených dětech pátral i vrtulník

Do pátrací akce se zapojilo na čtyři desítky policistů, dobrovolní hasiči, jílovská městská policie a vrtulník s termovizí.

 V sobotu vpodvečer se na jílovské policisty obrátili nešťastní rodiče dvou dětí. Jejich osmi a desetileté děti se nevrátily domů. Rodiče uvedli, že odpoledne si děti odešly hrát ven, ale nyní po nich není ani památky. Rodiče po nich několik hodin pátrali sami, ale nyní jsou už prý bezradní. „Děti nikde nejsou, prohledali jsme všechna místa, kam si chodí hrát,“ uvedli rodiče do policejního protokolu.

Do pátrací akce se zapojilo na čtyři desítky policistů, dobrovolní hasiči z Jiloveho a Libouchce, jílovská městská policie a vrtulník s termovizí.

„Děti se nakonec podařilo najít krátce před druhou hodinou ranní. Obě jsou v pořádku,“ uvedl děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Dodal, že je nalezli dobrovolní hasiči na kraji lesa. „Děti šly směrem k domovu. Později řekly, že šly na výlet, ale začaly jim být zima, tak se vracely domů,“ řekl Cvik. Dodal, že děti se na výlet patřičně vybavily, protože v batůžcích měly nachystané jídlo.

                                                                                                           

                     zdroj: Děcínsky denik

 

Dále je třeba se zmínit, že ještě před zahájením pátrání složkami IZS proběhlo usilovné hledání dětí bezmála dvaceti občany našeho města, kteří velkou mírou přispěli ke zdárnému nalezení obou dětí. Touto cestou bych jim chtěl za jednotku SDH Jílové – Modrá velmi poděkovat. Svým jednáním ukázali, že i v dnešní době se najde ještě hodně lidí, kteří dokážou pomoci v nouzi svým spoluobčanům.

 

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit