Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

5. 11. 2009 - Taktické cvičení JPO

Dne 4.11.2009 v 13:02 hod.,byl na tísňovou linku (150 ), Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem,oznámen požár v jedné z kanceláří firmy SCA Packaging v Jílovém.

Na místo události vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá, HZS Děčín,SDH Libouchec, dobrovolníci z Červeného kříže Děčín a městská policie Jílové, která řídila provoz na komunikaci ul. Teplická. Naštěstí se nejednalo o reálnou situaci, ale pouze o Námětové cvičení jednotek požární ochrany. Cílem tohoto cvičení bylo, ověřit odbornou připravenost a prohloubit schopnosti JPO. Dále pak  prověřit připravenost zaměstnanců firmy SCA při plnění pokynů Požárně poplachového plánu podniku.

Cvičení pořádají v jílovských papírnách dvakrát do roka. Podle tamního požárního technika Jana Routa jde především o bezpečnost zaměstnanců a ochranu majetku. „Jelikož jsme provoz se zvýšeným rizikem požáru, požaduje po nás zákon dělat cvičení jednou ročně. My však chceme, aby naši zaměstnanci byli připraveni na cokoli, tak děláme dvě cvičení do roka,“ vysvětlil Rout. Hlavních cílem je koordinace záchranných složek se zaměstnanci firmy. „Nechceme aby v případě doopravdického požáru lítali zmatení lidé po chodbách, chceme záchranářům co nejvíce pomáhat. Zaměstnanci si natrénují, jak v případě zahoření postupovat. Omezí se tak zmatkování,“ dodal Rout. „Žebříkem bych se svezla klidně ještě jednou, jen nevím, zda bych dokázala zachovat takový klid i v případě doopravdického požáru,“ řekla jedna ze zachráněných.

 

  ( Foto: fotogalerie / SDH Jílové – Modrá / Výcvik a školení )       

                                                                                           Mošner Pavel – velitel SDH Jílové - Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit